Moje ulubione inspirujące podcasty

English  Deutsch

podcast

Od kiedy zostałam mamą z entuzjazmem podchodzę do wszystkiego, co pozwala zaoszczędzić czas. Robienie kilku rzeczy jednocześnie jest na porządku dziennym. Właściwie czuję, że tracę czas gdy robię jedynie jedną rzecz w danym momencie :). Wiadomo, że czas dla siebie zajmuje jedne z ostatnich pozycji na liście rzeczy do zrobienia i zazwyczaj jest przesuwany z listy na listę. Ponieważ rozwój jest dla mnie bardzo ważny, od razu zaprzyjaźniłam się z podcastami, które łączą ze sobą 2 z moich ulubionych rzeczy: inspirację i możliwość słuchania audycji podczas gdy robię coś innego.

Jestem prawdopodobnie jedną z ostatnich osób na świecie, które się dowiedziały czym są podcasty, ale szybko nadrabiam zaległości. Słucham ich zawsze jadąc autem, gotując, czy sprzątając. Gorąco polecam wszystkim ludziom, którzy mają mało czasu (czyli wszystkim!). A co to właściwie są podcasty? Są to audycje (zazwyczaj w formie dźwiękowej, czasem w formie video), które nadawane są regularnie i których można słuchać w każdym momencie w aplikacji na telefonie bądź komputerze. Najlepsze jest to, że każdy może tworzyć własne podcasty, więc w eterze znajdują się audycje na każdy możliwy temat. Można się dzięki nim uczyć języków, dokształcić się z historii, słuchać opowiadań, bądź uczyć się od najlepszych w swoich dziedzinach. Ja zazwyczaj słucham inspirujących audycji i interesujących wywiadów. Oto lista tych, które są aktualnie moimi ulubionymi.

Earn Your Happy Podcast by Lori Harder

lori-harder-podcast

To mój niekwestionowany numer 1 wśród ulubionych podcastów. Lori Harder to ekspertka w dziedzinie fitness i lifestyle, a w dodatku założycielka swojej świetnie prosperującej firmy. Uwielbiam jej energię, otwartość i szczerość z jaką na antenie poddaje analizie popełniane przez siebie błędy. Od jej gości zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć, np. jak żyć – jak tytuł zdradza – szczęśliwie realizując swoje marzenia i osiągając cele. Odcinek 63, którego gościem był Zach Slobin doprowadził mnie do łez.

School of Greatness – Lewis Howes

the-school-of-greatness-lewishowes3

Szalenie popularny podcast prowadzony przez autora bestsellera. Wywiad z autorką „Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert, z legendą amerykańskiej telewizji Larrym Kingiem, czy Tonym Robbinsem zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Lewis zaprasza do audycji wielkie osobistości i w trakcie wywiadów przedstawia obraz ich recepty na sukces i szczęście.

Magic Lessons with Elizabeth Gilbert

magic-lessons

Podcast prowadzony przez samą autorkę bestsellera „Jedz, módl się, kochaj” jest uzupełnieniem jej książki pod tytułem „Wielka magia. Odważ się żyć kreatywnie” i jest dokładnie tym, o czym mówi tytuł. Elizabeth pomaga ludziom realizować swoje marzenia i zachęca do dawania upustu swojej kreatywności w jakiejś formie. W odcinkach analizuje konkretne przypadki i pomaga ludziom uwolnić się od blokad twórczych. Podcastu warto słuchać choćby dla osobowości autorki. Ja uwielbiam jej pasję i mogę jej słuchać bez końca.

The Alpha Female Podcast with Robyn Baldwin

the-alpha-female-podcast

Ten podcast znajduje szczególne miejsce w rankingu. Audycje Robyn oddają cześć silnym, niezależnym kobiecym osobistościom. Bardzo mi się spodobał pomysł promowania takich kobiet, bo tego nigdy za wiele, ale też forma jest bardzo zachęcająca. Odcinki są krótkie i zawsze mają taką samą formę. Prowadząca wydała książkę opowiadającą o tym jak wyzwoliła się ze szponów destrukcyjnego związku. Opisuje kroki jakie podjęła i pomaga innym zrobić to samo i odnaleźć siebie na nowo, zbudować pewność siebie i ulepszyć swoje życie. Jako osoba pracująca w korporacji i zmagająca się z chorobą wszechstronna fanka fitnessu kładzie szczególny nacisk na równowagę w życiu.

Podcasty to moja inspiracja w pigułce, zawsze pod ręką. Najważniejsze, że nie muszę sobie na nie specjalnie rezerwować czasu, bo słucham ich przy okazji – np. dojazdów autem. Polecam słuchanie tym, którzy mają dość słuchania ciągle tych samych piosenek w radiu. Są świetną alternatywą dla książek, które jedynie kierowcy o bardzo podzielnej uwadze są w stanie czytać w czasie jazdy.

Jakie są wasze ulubione podcasty?

Do usłyszenia wkrótce!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s